Dobry tłumacz arabski. Profesjonaliści native speakers.

Biuro Tłumaczeń Alingua z Krakowa oferuje Państwu kompleksowe usługi z zakresu tłumaczeń z i na język arabski. Współpracujemy z biegłymi tłumaczami języka arabskiego, którzy cechują się terminowością oraz wysoką dbałością zarówno o gramatyczną, jak i merytoryczną warstwę tłumaczonych tekstów. W skład naszej oferty wchodzą m.in. redakcja i korekta teksów, copywriting oraz tłumaczenia ustne wykonywane przez współpracujących z nami tłumaczy języka arabskiego.

Język arabski – kilka faktów

Bardzo trudno jest wskazać jednoznacznie kraje, których mieszkańcy porozumiewają się językiem arabskim. Trudno również oszacować całkowitą liczbę posługujących się nim osób. Język arabski można usłyszeć w Algierii, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Libii, Tunezji, a także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – ale i w wielu innych krajach, takich jak Bahrajn, Irak czy Izrael. Bez wątpienia jest to język o szczególnym znaczeniu dla rozwoju cywilizacji. Arabski to język, w którym zapisano Koran oraz wiele innych ponadczasowych dzieł literatury i kultury arabsko-muzułmańskiej.

Na przestrzeni wieków język arabski zaznaczył znacząco swoją obecność na arenie międzynarodowej lingwistyki – jego wpływy są widoczne w wielu językach, m.in. w hiszpańskim, kazachskim czy katalońskim. Szczególnie wyraźne są wpływy w słownictwie; leksykon o rodowodzie arabskim można odnaleźć nawet w języku angielskim. Znaczenie języka arabskiego w świecie islamu można porównać do miejsca, jakie w europejskich realiach zajmowała łacina; jest on jednak językiem na tyle silnym, że przetrwał do dnia dzisiejszego i nadal ulega dynamicznym przemianom. Jednym z najbardziej fascynujących elementów języka jest sposób jego zapisu. Arabski, podobnie jak wszystkie pozostałe języki semickie, jest zapisywany od strony prawej do lewej. Istnieje kilka sposobów zapisu, których powstanie można powiązać z powszechną komputeryzacją – obecnie nieco inny system stosuje się podczas pisma ręcznego, a inny przy korzystaniu z komputera.

Oferta Alingua odpowiedzią na Państwa potrzeby.

Biuro Tłumaczeń Alingua oferuje Państwu usługi profesjonalnych tłumaczy arabskiego, wykonujących wysokiej jakości tłumaczenia z języka arabskiego na polski oraz z języka polskiego na arabski. Szczegóły naszej oferty tłumaczeń języka arabskiego znajdą Państwo w zakładce oferta. Zapraszamy także do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań. Nasze biuro tłumaczeń jest czynne od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 17.

Redakcja tekstu w języku arabskim

Kompleksowe przygotowanie tekstu do publikacji w języku arabskim wymaga także przeprowadzenia stosownej redakcji. Tego typu usługa jest realizowana w naszej firmie wyłącznie przez profesjonalistów o wieloletnim doświadczeniu, co gwarantuje naszym Klientom najwyższą jakość otrzymanego tekstu oraz jego pełną poprawność. Podczas redakcji tekstu osoba odpowiedzialna za realizację tego typu zamówienia zajmuje się wyeliminowaniem wszelkich błędów ortograficznych, językowych oraz interpunkcyjnych; nanosi także niezbędne poprawki w zakresie stylistyki języka. Tego typu zabiegi gwarantują powstanie bezbłędnego tekstu, którego publikacja przyniesie wyłącznie pozytywne rezultaty.

Korekta tekstu w języku arabskim

Nawet najlepiej przetłumaczony z arabskiego lub na arabski tekst jest równocześnie końcowym etapem pracy, jak i jej początkiem. Choć tłumacz właśnie wykonał swoje zadanie, korektor dopiero teraz ma szansę zapoznać się z niemal gotowym tekstem. Popularność określonych tekstów może wynikać nie tylko z ich doskonałości – o wiele mniej korzystną jest sytuacja, gdy tekst zyskuje na popularności ze względu na elementarne błędy lub nieprawidłowe formatowanie. Korektor odpowiedzialny za realizację Państwa zamówienia zajmie się poprawą błędów językowych, interpunkcyjnych czy ortograficznych. Ponadto, osoba ta zadba o dostosowanie pliku tekstowego do obowiązujących norm i wymagań poligraficznych.

Tłumaczenia ustne z języka arabskiego

Swobodna komunikacja między partnerami biznesowymi jest jednym z kluczowych czynników wpływających na rozwój przedsiębiorstwa. Współpraca z zagranicznymi kontrahentami jest niezwykle satysfakcjonująca – wymaga jednak o wiele więcej niż kontakty biznesowe z partnerami z ojczystego kraju. Aby uniknąć nieporozumień oraz niezręcznych chwil ciszy, warto zadbać o profesjonalne tłumaczenia ustne z arabskiego i na arabski – szczególnie podczas spotkań biznesowych oraz konferencji. W zakresie świadczonych przez naszą firmę tłumaczeń ustnych znajdują się przekłady symultaniczne i konsekutywne, wykonywane przez specjalnie przygotowanych tłumaczy arabskiego. Obecność tłumacza podczas rozmowy biznesowej z pewnością przekłada się na kompleksową obsługę językową spotkań odbywających się w języku arabskim.

Cennik arabski egzotyczne


Wyślij do nas tekst do DARMOWEJ I NIEZOBOWIĄZUJĄCEJ wyceny!

W odpowiedzi podamy dokładną cenę i konkretny termin wykonania usługi.

ala-ibrazek2